Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü Hakkında Bilgiler

Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü Hakkında Bilgiler bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz hususlar hakkında bizlere ulaşabilirsiniz. Acil Tıp Teknisyeni; Bireyi, aileyi, toplumu kazalardan koruyarak toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen, ruhen ve sosyal yönden kazaya uğraması halinde tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle onlara ilk yardım bakımı planlaması, uygulanması konularında uygulamalı eğitim verilmektedir.

Acil Tıp Teknisyeni Eğitimi Süresin ve İçeriği;

Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince kültür dersleri, sağlık mesleği ile ilgili temel bilim dersleri; Anatomi-Fizyoloji, Dâhiliye Hastalıkları Bakımı, Cerrahi Hastalıkları Bakımı, Çocuk Sağlığı Hastalıkları Bakımı, Ruh Sağlığı ve Psikiyatri gibi uygulama dersleri okutulmaktadır. Bölümümüzde hem teorik hem uygulamalı eğitim verilmektedir.

Acil Tıp Teknisyeni olmak isteyenlerin;

İnsanlara yardım etmekten hoşlanan,
Dikkatli, temiz, titiz ve soğukkanlı,
Ani durumlarda hızlı ve doğru karar verebilen,
Bedence sağlam ve güçlü kişiler olmaları gerekir.

Acil Tıp Teknisyeni Çalışma Ortamı Ve Koşulları

Acil Tıp Teknisyenleri bazen açık havada (trafik kazaları vb. durumlar) bazen de hastane vb. sağlık kuruluşlarında kapalı ortamlarda çalışırlar.
Çalışma saatleri düzenli olmayıp gece nöbetleri vardır.
Çalışırken hastalarla, hasta yakınları ve diğer sağlık personeli ile iletişimde bulunur.

Acil Tıp Teknisyenleri; sağlık sektörünün önemi dolayısı ile özel sağlık sektöründe ve kamu kurumlarında kolaylıkla istihdam edilirler.

Acil Tıp Teknisyenliği Bölümü Hakkında Bilgiler

Sevgili Öğrencilerimiz, öğrenci adaylarımız… Sizler de okulumuzu tercih edebilir ve acil tıp teknisyenliği bölümünde eğitiminize devam edebilirsiniz. Okulumuzdan mezun olduktan sonra, ülkemiz şartlarında kolay bir şekilde iş bulabilirsiniz.

Okulumuzdaki Acil Tıp Teknisyenleri Haftası Etkinliği

Toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini uygulayan, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Acil Tıp Teknisyenliği mesleği Acil Sağlık Hizmetleri’nin sunulmasında önemli bir yere ve konuma sahiptir.

Öğrencilerimiz trafik kazası ve ilk yardım uygulaması ile ilgili skeçlerini sergilediler. Att ile ilgili şarkı söylediler. ATT’lere en güzel dileklerimizi sunuyor; mesleki başarılarının devamını diliyoruz.

Acil Tıp Teknisyeni
Acil Tıp Teknisyeni

acil-tip-teknisyeni-fotograflari-02 acil-tip-teknisyeni-fotograflari-03

İbniSina

Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yöneticisi. Okulumuz hakkında bilgiler sunmak, okul resimlerimizi, duyurularımızı zamanında ve etkin olarak öğrencilerimizle paylaşmak ve özel sağlık meslek liseleri hakkında bilgi almak isteyen öğrenci adaylarımıza yardımcı olmak adına web sayfamız oluşturulmuş ve neredeyse her satırı okunarak sitemiz oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir