Hakkımızda

HAKKIMIZDA

EĞİTİME BAŞLARKEN

Yirmi yılı aşkın bir süredir eğitim alanında çaba sarf eden iki genç kurucumuzun güç birlikteliğinden doğan ‘Alperen Hakan Eğitim Kurumları Ltd. Şirketi’ nin eğitime kazandırdığı son halka ‘Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ dir.

Kurucularımız Recep Turan ve Hakan Aydın ‘ın çok özel çaba ve arzularıyla 2011-2012 eğitim-öğretim yılına son anda katılma başarısını gösteren Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisemiz aynı zamanda Türkiye’nin ilk on Özel Sağlık Meslek Lisesi, Pendik ilçemizin ise ilk Anadolu Sağlık Meslek Lisesidir. Sağlık alanında ilçemiz Pendik’e olduğu kadar, geleceğin güçlü Türkiye’sinin genç ve dinamik sağlık elemanlarının yetiştirilmesinde de en büyük katkıyı sağlayacaktır.

Deneyimli yönetici ve öğretim kadrosu ile yola çıkmış bulunan okulumuzda bu öğretim yılında iki hemşirelik, bir acil tıp teknisyenliği alanlarında öğretime başlanmıştır. İlerleyen yıllarda gerek ülkemizin gerekse çevremizin sağlık elemanın ihtiyacı göz önüne alınarak, sağlıkla ilgili başka bölümler de hizmete sunulacaktır.

VİZYONUMUZ :
Gelişen teknolojiyi takip eden, mesleki alanda en son bilgilerle donatılmış, insan seven, iletişim becerisine sahip, sağduyulu sağlık personeli yetiştiren bir eğitim öğretim kurumu olmak ve öncelikle Özel Sağlık Meslek Liseleriiçinde kaliteli sağlık elemanı yetiştirmede önder okul olmaktır.

MİSYONUMUZ :

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, insanı üstün tutarak ülkemizin nitelikli sağlık elemanı ihtiyacını karşılayan en üst düzeyde sağlık hizmeti verebilecek bireyler yetiştirmektir.

Eğitim öğretim sürecinde, çağın gereklerine uygun, gelişim ve değişime açık, almış olduğu sağlık bilgilerini sahada uygulayabilen, disiplinli, çalışkan, yüreği sevgi dolu, hasta haklarına saygılı, dil, din, ırk ayırmadan hizmet veren bireylerin yetişmesini sağlamak.

İLKE VE DEĞERLERİMİZ :

· İnsan sevgisini temel alan, milli ve manevi değerlere bağlı, kendisi ile barışık insanlar yetiştirmek.

· Güven ve huzur ortamı içinde, dürüstlük ve tarafsızlığı ilke edinen yönetici ve öğretmen kadrosu ile çalışmak.

· Toplum sağlığı yararına çalışan, kaliteli eğitimin verildiği, meslek disiplin ve sorumluluğuna sahip öğrencilerden oluşan bir ortam oluşturmak.

· Okulumuzun eğitim ve mesleki alanda saygınlığını korumak ve daha da yüceltmek.

· Öğrencilerimiz kendilerinin mutlu olduğu , hayallerini gerçekleştirebilecek, ülke çapında ve uluslararası bilimsel projelerde çalışmalarını desteklemek.

· Okul değerlerimizle öğrencilerimizin değerlerini, dolayısıyla toplumun değerlerini geliştirmek.

Bu öğretim yılı eğitim hayatına başlayan okulumuzda; ülkemizin ve bölgemizin çeşitli illerinden sekiz yıllık ilköğretim eğitimini başarı ile tamamlayan, bedenen ve ruhsal yönden sağlıkla ilgili bu meslek dallarını (hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği) yapmaya engeli bulunmayan öğrencilerden TEOG puanları göz önünde tutularak öğrenciler alınmıştır.

Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hakkında

Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hakkında

Ağırlıklı olarak Pendik ilçemiz başta olmak üzere, yakın ilçelerden ve Marmara Bölgesi ağırlıklı olarak yakın illerden gelip eğitim-öğretimlerini bizimle sürdüren öğrencilerimiz bulunmaktadır. Kurumumuz il dışından veli ve öğrencilerimize özellikle barınma (yurt) sorunlarında rehberlikte bulunmaktadır.

Ailesinden uzakta olan öğrencilerimizin adaptasyonu için her türlü çabanın yanında psikolog desteği sağlanmaktadır. Okuluna ait psikolog bulunduran ender okullardan biri olmamız eğitime verdiğimiz değerin önemli bir göstergesidir. Eğitim ile ilgili her türlü gereksinimi hızlı bir şekilde sağlayan kurumumuz zamanla ve kendisiyle yarışarak yakın gelecekte öğrencisi, velisi, yöneticisi ve öğretmenleriyle daha başarılı,  mutlu yıllara ulaşma gayretindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle eğitim hayatına atılan okulumuz Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Türk Milli Eğitimi’ne, Sağlık Camiasına hayırlı olmasını diler, saygılarımızı sunarız.