İş Garantili Eğitim : Özel Sağlık Kolejleri

Sevgili okurlar, İş Garantili Eğitim : Özel Sağlık Kolejleri başlıklı yazımızda sizlere sağlık liselerinden mezun olan öğrencilerin kolay iş bulabildiğini ve özel sağlık meslek liselerine yoğun talep olduğu hususlarını vurgulamak istedik.

İş Garantili Eğitim : Özel Sağlık Kolejleri

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene de Meslek ve Teknik Anadolu Liselerinin sağlık bölümlerine tercihler artmış durumda. Özellikle devlet okullarının yanında özel sağlık meslek liselerine rağbet büyük. Sağlık şemsiyesi altında, hemşirelik, acil tıp teknisyenliği gibi bölümlerde okuyan öğrenciler daha staj yaparken işlerini garantiye alıyor.

İstanbul ve Anadolu şehirlerinde özel okullar erken kayıt kampanyaları yaparken, sağlık meslek liselerinde kontenjanlar yetmiyor. Sağlık sektöründe özel hastaneler ve büyükşehir hastanelerinin inşasıyla  birlikte doğan kalifiye personel ihtiyacını karşılamada devlet okulları yetmediği gibi son yıllarda fazlaca açılan özel sağlık meslek liseleri de yeterli gelmiyor.

Ülkemizde üniversite mezunları dahi iş bulmakta zorlanırken, sağlık meslek liselerinden mezun olan öğrencilerin kolaylıkla iş bulabildiğini görüyoruz. Bu husus da bizlere, yani sağlık meslek liselerine olan ilgiyi uç noktalara taşımış durumda. Okulumuzda tüm branşlarda kontenjanlarımız kısa sürede dolmakta.

Kaliteli Eğitim Adresi : Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

Gerek İstanbul içinden ve gerekse cennet vatanımız Anadolumuzun güzel şehirlerinden gelerek okulumuza kayıt olan öğrencilerimizi geleceğe en güzel şekilde hazırlamak, mesleki ve ahlaki anlamıyla en iyi şekilde yetiştirebilmek adına tüm gücümüzle çalışıyor, bizlere olan güvenin karşılığını veriyoruz. Öğrencilerimiz İstanbul’da bulunan en iyi hastanelerde stajlarını yaparak meslek hayatlarına ilk adımlarını atmaktalar.

Mezun ettiğimiz öğrencilerimizi hastanelerde, sağlık merkezlerinde işleri başında görünce onlarla gurur duyuyor ve onuru hep birlikte yaşıyoruz.

Staj Yaparken İş İmkanı

Türkiye’de yüksek işsizlik oranına rağmen özel ve devlete ait okulların sağlık bölümlerinde okuyan öğrenciler daha staj aşamasında işini garantilemiş oluyor. Son sınıf öğrencilerimize staj yaptıkları hastanelerin yöneticileri tarafından kendilerine çalışma teklif ediliyor.

İş Garantili Eğitim : Özel Sağlık Kolejleri ” başlıklı yazımızda, sağlık meslek liselerinden mezun olmuş öğrencilerin iş bulmada veya eğitimlerine bir üst okulda devam konusunda zorlanmadıklarını, daha staj aşamasında iş bulabildiklerini vurgulamak istedik.

İbniSina

Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yöneticisi. Okulumuz hakkında bilgiler sunmak, okul resimlerimizi, duyurularımızı zamanında ve etkin olarak öğrencilerimizle paylaşmak ve özel sağlık meslek liseleri hakkında bilgi almak isteyen öğrenci adaylarımıza yardımcı olmak adına web sayfamız oluşturulmuş ve neredeyse her satırı okunarak sitemiz oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir