Okulumuz, İlke ve Değerlerimiz

İLKE VE DEĞERLERİMİZ :

· İnsan sevgisini temel alan, milli ve manevi değerlere bağlı, kendisi ile barışık insanlar yetiştirmek.

· Güven ve huzur ortamı içinde, dürüstlük ve tarafsızlığı ilke edinen yönetici ve öğretmen kadrosu ile çalışmak.

· Toplum sağlığı yararına çalışan, kaliteli eğitimin verildiği, meslek disiplin ve sorumluluğuna sahip öğrencilerden oluşan bir ortam oluşturmak.

· Okulumuzun eğitim ve mesleki alanda saygınlığını korumak ve daha da yüceltmek.

· Öğrencilerimiz kendilerinin mutlu olduğu , hayallerini gerçekleştirebilecek, ülke çapında ve uluslararası bilimsel projelerde çalışmalarını desteklemek.

· Okul değerlerimizle öğrencilerimizin değerlerini, dolayısıyla toplumun değerlerini geliştirmek.

Bu öğretim yılı eğitim hayatına başlayan okulumuzda ; ülkemizin ve bölgemizin çeşitli illerinden sekiz yıllık ilköğretim eğitimini başarı ile tamamlayan , bedenen ve ruhsal yönden sağlıkla ilgili bu meslek dallarını (hemşirelik ve acil tıp teknisyenliği) yapmaya engeli bulunmayan öğrencilerden SBS puanları göz önünde tutularak öğrenciler alınmıştır.

 

Sağlık Meslek Bilgisi Uygulama Sınıfımızdan Resimler
Sağlık Meslek Bilgisi Uygulama Sınıfımızdan Resimler

Ağırlıklı olarak Pendik ilçemiz başta olmak üzere, yakın ilçelerden ve Marmara Bölgesi ağırlıklı olarak civar illerden gelip eğitim-öğretimlerini bizimle sürdüren öğrencilerimiz bulunmaktadır. Kurumumuz il dışından veli ve öğrencilerimize özellikle barınma (yurt) sorunlarında rehberlikte bulunmaktadır.

Ailesinden uzakta olan öğrencilerimizin adaptasyonu için her türlü çabanın yanında psikolog desteği sağlanmaktadır. Okuluna ait psikolog bulunduran ender okullardan biri olmamız eğitime verdiğimiz değerin önemli bir göstergesidir.Eğitim ile ilgili her türlü gereksinimi hızlı bir şekilde sağlayan kurumumuz zamanla ve kendisiyle yarışarak yakın gelecekte öğrencisi,velisi,yöneticisi ve öğretmenleriyle daha başarılı, mutlu yıllara ulaşma gayretindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle eğitim hayatına atılan okulumuz Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Türk Milli Eğitimi’ne, Sağlık Camiasına hayırlı olmasını diler, saygılarımızı sunarız.

İbniSina

Özel İbni Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Yöneticisi. Okulumuz hakkında bilgiler sunmak, okul resimlerimizi, duyurularımızı zamanında ve etkin olarak öğrencilerimizle paylaşmak ve özel sağlık meslek liseleri hakkında bilgi almak isteyen öğrenci adaylarımıza yardımcı olmak adına web sayfamız oluşturulmuş ve neredeyse her satırı okunarak sitemiz oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir